Zrozumieć autyzm – pokaz filmu „X+Y” oraz lekcja różnorodności - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa na 21 w Lublinie

Tag img 15.05.2024, 11:16

Zrozumieć autyzm – pokaz filmu „X+Y” oraz lekcja różnorodności

Dnia 13 maja 2024r. uczniowie klasy 6d i 6b uczestniczyli w wydarzeniu pt. Zrozumieć autyzm – pokaz filmu „X+Y” oraz lekcja różnorodności.

.

Wychowawcze wyjście klas odbyło się w ramach projektu Sztuka Wrażliwości zorganizowanego przez Warsztaty Kultury przy ul. Grodzkiej 5a. Nasi uczniowie podczas spotkania zapoznali się z tematem neuroróżnorodności, tolerancji oraz z wykluczeniem z grupy rówieśniczej. Poszerzyli swoją świadomość na temat spektrum autyzmu oraz jego przejawów. Celem spotkania było uwrażliwienie dzieci na potrzeby kolegów z wyzwaniami. Kolejne spotkanie już w czerwcu. Zachęcamy do udziału. Szczegóły w linku.

https://warsztatykultury.pl/pl/wydarzenia/zrozumiec-autyzm-pokaz-filmu-x-y-oraz-lekcja-roznorodnosci-sztuka-wrazliwosci/?occurrence=2024-05-13 time=1715589000