Wycieczka klasy 1b i 1c do Wojciechowa - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa na 21 w Lublinie

Tag img 15.06.2024, 10:49

Wycieczka klasy 1b i 1c do Wojciechowa

Dnia 10 czerwca 2024 r. uczniowie klasy 1b i 1c wraz z wychowawcami p. Małgorzatą Tynecką i p. Moniką Kupczak oraz opiekunami p. Anną Stańczyk - Nowak i p. Grażyną Dąbek - Kowalczyk udali się na długo wyczekiwaną wycieczkę do Wojciechowa.

klasa 1b i 1c

Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Swoją przygodę rozpoczęły od wizyty w Parku Edukacyjno - Rekreacyjnym "Owadolandia", gdzie podczas spaceru ścieżką dydaktyczną, mogły podziwiać ogromne repliki owadów, które swoją wielkością dorównują dorosłemu człowiekowi. Podczas wycieczki dowiedziały się ciekawostek o życiu i zwyczajach owadów, dlaczego są ważne, czym się żywią i jak się z nimi obchodzić. Fascynująca okazała się wizyta w Izbie Małego Entomologa, gdzie czekały na nich żywe owady. Niektórzy wykazali się odwagą i mogli wziąć do ręki prawdziwe okazy.

Później przyszedł czas na warsztaty plastyczne, podczas których dzieci wykazały się kreatywnością w malowaniu motyli, ważek, pszczółek i biedronek z gipsu oraz wykonaniu pachnącego mydełka w kształcie owada.
Najwięcej radości sprawiły dzieciom zabawy na świeżym powietrzu: tyrolka, kolorowa poducha do skakania, huśtawki, karuzele i zjeżdżalnie, a nawet pływanie małymi łódkami.

Na zakończenie czekało ich jeszcze spotkanie z kowalem w jednej z najsłynniejszych kuźni w Polsce. Pan Roman, snując ciekawe opowieści, wykonał pokaz kucia podkowy. Niektórzy byli jego pomocnikami i w nagrodę otrzymali drobny prezent. Obecnie pan Roman zajmuje się kowalstwem artystycznym i zaprezentował dzieciom swoje wyroby.

Zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi i pełni nowych doświadczeń, wróciliśmy do szkoły. Z niecierpliwością czekamy na nasze kolejne wycieczki.