Wycieczka klas: 6a, 6b, 6d na Podlasie i do Białowieskiego Parku Narodowego - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa na 21 w Lublinie

Tag img 09.06.2024, 11:26

Wycieczka klas: 6a, 6b, 6d na Podlasie i do Białowieskiego Parku Narodowego

W dniach 27-28.05.2024r. uczniowie trzech klas szóstych pojechali na wycieczkę, której celem było poznanie wielokulturowości wschodnich regionów Polski oraz edukacja przyrodnicza.

Pierwszego dnia szóstoklasiści zwiedzili synagogę we Włodawie ze stałą wystawą poświęconą historii i kulturze polskich i włodawskich Żydów, klasztor prawosławny w Jabłecznej oraz Sanktuarium Maryjne w Kodniu. Byli również w stadninie koni w Janowie Podlaskim słynącej z renomowanej hodowli koni arabskich, będącej częścią dziedzictwa narodowego.
Program drugiego dnia nastawiony był przede wszystkim na edukację przyrodniczą. Uczniowie zwiedzili Muzeum Białowieskiego Parku Narodowego, przebywali w rezerwacie pokazowym zwierząt puszczańskich, głównie żubrów. Przeszli także ścieżką przyrodniczą „Żebra żubra”. W drodze powrotnej do Lublina odwiedzili również współczesną cerkiew w Hajnówce i prawosławne sanktuarium w Grabarce.
Wycieczkę uważamy za udaną. Nasi uczniowie wrócili z niej zadowoleni.
wychowawczynie klas 6a, 6b, 6d:
Agnieszka Danilczuk, Katarzyna Jankowska, Ewa Kołodziejczyk