Wycieczka klas 1b i 1c - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa na 21 w Lublinie

Tag img 10.10.2023, 13:49

Wycieczka klas 1b i 1c

W dniu 22 września uczniowie klas 1b i 1c wraz z opiekunami odwiedzili Lasy Kozłowieckie. Celem wycieczki była obserwacja przyrody oraz integracja klas.

Wycieczka rozpoczęła się od przejazdu autokarem w pobliże ścieżki dydaktycznej „Kopanina”. Na miejscu czekał już na nas leśniczy, który zaproponował nam spacer po lesie i opowiedział wiele ciekawostek o jego mieszkańcach. Podczas spaceru, oprócz szumu drzew i śpiewu ptaków, udało nam się również usłyszeć stukanie dzięcioła. Na podstawie zebranych liści, szyszek i owoców rozpoznawaliśmy rodzaje drzew i krzewów, określaliśmy wiek niektórych drzew, zastanawialiśmy się jak wyznaczyć kierunki świata. Zebrane dary lasu przywieźliśmy do klasowego kącika przyrodniczego. W bezpiecznym i spokojnym miejscu urządziliśmy ognisko z pieczeniem smacznych kiełbasek. Na zakończenie wycieczki zorganizowano zabawy ruchowe na świeżym powietrzu. Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. Już nie możemy doczekać się kolejnej wycieczki.
Wychowawcy: Monika Kupczak i Małgorzata Tynecka