Wycieczka do Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej w Warszawie - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa na 21 w Lublinie

Tag img 15.04.2024, 11:23

Wycieczka do Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej w Warszawie

W dniu 12.04.2024 na zaproszenie pana posła Jacka Czerniaka uczniowie klasy 7a, 7c, i 7d pojechali na wycieczkę do Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej w Warszawie i do Muzeum Zimnej Wojny im. Generała Kuklińskiego.

ebc79cdc-a6a7-4d66-b453-5766d704e29a.jpeg

W wycieczce towarzyszył nam asystent posła – Wiktor Sawicki. Po budynku Sejmu oprowadzał nas przewodnik i opowiadał m.in. o historii gmachu Sejmu mieszczącego się przy ulicy Wiejskiej 4/6/8 oraz ulicy Wiejskiej 1. Mieliśmy również możliwość oglądania części posiedzenia Sejmu RP z galerii sali plenarnej. Zostaliśmy oficjalnie przywitani przez Marszałka Sejmu Włodzimierza Czarzastego. Podczas tej części obrad mogliśmy posłuchać oświadczeń klubów i kół poselskich na temat śmierci Damiana Sobola podczas niesienia przez niego pomocy humanitarnej ofiarom konfliktu w Strefie Gazy. Następnie udaliśmy się na obiad do restauracji sejmowej, gdzie można było spotkać posłów i senatorów. Ostatnią atrakcją tej wycieczki było zwiedzanie Muzeum Zimnej Wojny im. Generała Kuklińskiego mieszczącego się na Starym Mieście w Warszawie.