Wolontariusze naszej szkoły w Orszaku Świętego Mikołaja - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa na 21 w Lublinie

Tag img 07.12.2023, 07:52

Wolontariusze naszej szkoły w Orszaku Świętego Mikołaja

W niedzielę 03.12.2023 r. 24 uczniów z klas: 7a, 7b, 7c,7d, 8a - wolontariuszy ze Szkolnego Koła Wolontariatu - wzięło udział w Orszaku Świętego Mikołaja.

img5

Impreza rozpoczęła się o godz. 13.30 na Rynku Starego Miasta. Stamtąd Orszak na czele ze św. Mikołajem wyruszył ulicą Lubartowską na Jarmark Św. Mikołaja na Czwartku przy kościele pod wezwaniem tego świętego.

Podczas festynu odbyły się występy muzyczne, konkursy z nagrodami, tańce i zabawy oraz poczęstunek dla mieszkańców Lublina. Chętni wykonali sobie zdjęcia ze św. Mikołajem a na koniec można było zobaczyć pokaz sztucznych ogni oraz otrzymać drobny upominek.

W tym dniu wspominana była postać prawdziwego świętego Mikołaja, biskupa Miry, pedagoga, wychowawcy, przyjaciela dzieci i młodzieży, wzoru dobroczynności, słynącego ze swojej wrażliwości na biedę i cierpienie.
Uroczystość więc stała się dla nas okazją do dobroczynności, wrażliwości na potrzeby innych, ponieważ można było wesprzeć wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.

Radosną postawą i zaangażowaniem nasi wolontariusze zwrócili uwagę mediów. Udzielali wywiadów, pozowali do zdjęć, które są zamieszczone w lubelskich mediach. Między innymi w Panoramie Lubelskiej, czy na Facebooku parafii św. Mikołaja można obejrzeć relację z tej imprezy z naszym udziałem.

Przypominamy, że nasza szkoła bierze udział w konkursie - charytatywnej zbiórce monet pod hasłem „Ile waży św. Mikołaj”? Akcja potrwa do 15.12.2023 r., nadal więc można do niej dołączyć.

Biorąc udział w Orszaku Świętego Mikołaja, jako wolontariusze świętowaliśmy także Międzynarodowy Dzień Wolontariusza obchodzony corocznie w dniu 05 grudnia.

Agnieszka Danilczuk
koordynator Szkolnego Koła Wolontariatu