Warsztaty komunikacji niewerbalnej dla Samorządów Uczniowskich - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa na 21 w Lublinie

Tag img 05.06.2024, 21:48

Warsztaty komunikacji niewerbalnej dla Samorządów Uczniowskich

Realizując projekt "Gdy każde słowo ma znaczenie", reprezentanci Samorządu Uczniowskiego z klas siódmych zaprosili do współpracy samorządy z sąsiednich szkół podstawowych.

Uczniowie uczestniczyli w warsztatach dotyczących komunikacji niewerbalnej, prowadzonych przez przedstawicielkę Fundacji Twórczości, Edukacji i Animacji Młodzieży Teatrikon.

SUper Granty

Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się, jakie informacje wysyłają do innych poprzez postawę i mimikę. Zrozumieli w jaki sposób niezwerbalizowane sygnały wpływają na pracę całej grupy. Przyjrzeli się, co wpływa na zachowanie człowieka a także całej grupy. Razem szukali odpowiedzi na pytania: Co mną kieruje - rozum czy serce? Jak radzę sobie w trudnych sytuacjach a jak chciałabym/chciałbym reagować? Jakie informacje, niewypowiedziane dostaję od innych osób w grupie? Jakie wrażenie wywieram na innych moją postawą? Jak skutecznie wykorzystać tą wiedzę?

Cieszymy się, że mogliśmy gościć reprezentantów Samorządu Uczniowskiego ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Lublinie.

W czytelni pojawiły się już książki i gry zakupione w ramach projektu.

Wkrótce nasi przeszkoleni uczniowie sami poprowadzą warsztaty dla uczniów.