Samorząd Uczniowski na warsztacie w ramach miejskiego konkursu grantowego dla Samorządów Uczniowskich "SUper Granty” - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa na 21 w Lublinie

Tag img 28.05.2024, 16:42

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego z klasy 7c – autorzy projektu „Gdy każde słowo ma znaczenie”, na który otrzymaliśmy grant finansowy w ramach miejskiego konkursu grantowego dla Samorządów Uczniowskich "SUper Granty" wzięli udział w warsztacie przeprowadzonym przez przedstawicielkę Centrum Informacji i Rozwoju Młodzieży Fundacji Sempre a Frente, celem którego było pokazanie osobom realizującym swoje inicjatywy, jak efektywnie realizować projekt i jednocześnie zachęcać oraz włączać innych kolegów i koleżanki w swoje działania.

SUper Granty

Podczas warsztatu nasi uczniowie zintegrowali się z przedstawicielami Samorządów Uczniowskich innych szkół. Następnie rozmawiali o motywacji do realizowania projektów, zastanawiali się od czego zacząć realizację projektu, omówili role w projekcie, podział zadań i zasady sprawnej komunikacji. Zastanawiali się, jak tworzyć atmosferę sprzyjającą pracy, zarządzać zadaniami i terminami w projekcie, omówili narzędzia online do zarządzania projektem oraz ustalili co robić, a czego unikać podczas realizowania projektu.

Warsztat został przeprowadzony w ramach działań finansowanych ze środków Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach inicjatywy bilateralnej "Młodzież dla Miasta, Miasto dla Młodzieży – projekty i inicjatywy angażujące i włączające lokalne społeczności".

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele Wydziału Oświaty i Wychowania odpowiedzialni za Program "SUper Granty", w celu omówienia kwestii organizacyjnych oraz przedstawicielka Centrum Kultury, w celu omówienia w jaki sposób projekt można włączyć w Europejską Stolicę Kultury 2029.

Wkrótce kolejne informacje o działaniach Samorządu Uczniowskiego w ramach naszego projektu „Gdy każde słowo ma znaczenie”.