Samorząd uczniowski na konferencji w ramach projektu “Akademia Miasto – wspólnie tworzymy edukację obywatelską w Lublinie” - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa na 21 w Lublinie

Tag img 07.12.2023, 09:58

Przedstawiciele samorządu uczniowskiego uczestniczyli w konferencji podsumowującej W ramach projektu “Akademia Miasto – wspólnie tworzymy edukację obywatelską w Lublinie”, która odbyła się 4 grudnia 2023 r. w Hotelu Arche.

samorząd uczniowski

Wysłuchali wystąpień: pani Beaty Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji, Pełnomocniczki Prezydenta ds. Europejskiej Stolicy Młodzieży, pani Agaty Cholewy – koordynatorki projektu Akademia Miasto oraz wykładu pani – dr hab. Katarzyna Radzik-Maruszak, prof. UMCS „Ignoruję, obserwuję, działam … z czego wynika zaangażowanie obywatelskie młodzieży?”
Następnie zapoznali się z prezentacjami materiałów stworzonych przez edukatorów/edukatorki oraz prezentacjami projektów wypracowywanych przez młodzież. Partycypowali w panelu dyskusyjnym: Pomysły na edukację obywatelską – perspektywy – dobre praktyki – inspiracje z udziałem Michała Tragarza z Centrum Edukacji Obywatelskiej, Agnieszki Maszkowskiej z Fundacji Laboratorium Badań i Działań Społecznych SocLab, Daniela Sjargi ze Stowarzyszenia Umarłych Statutów oraz przedstawiciela/przedstawicielki młodzieży. Uczestniczyli w rozmowach prowadzonych metodą Word Cafe dotyczącej edukacji obywatelskiej, wspólnego wypracowywania rozwiązań na rozwijanie edukacji obywatelskiej i promocję partycypacji młodzieżowej.