Projekt edukacyjny „Twoja krew, moje życie” w naszej szkole - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa na 21 w Lublinie

Tag img 04.06.2024, 18:51

Projekt edukacyjny „Twoja krew, moje życie” w naszej szkole

Nasza szkoła jako promująca zdrowie zrealizowała projekt edukacyjny „Twoja krew, moje życie”, organizowany w ramach programu polityki zdrowotnej „Zapewnienie samowystarczalności Rzeczypospolitej Polskiej w krew i jej składniki na lata 2021-2026”.

.

Projekt ten był wynikiem współpracy pomiędzy Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa a Kuratorium Oświaty w Lublinie.

Jego celem było promowanie honorowego krwiodawstwa oraz kształtowanie pozytywnych postaw prospołecznych wśród uczniów.

Aktualna podstawa programowa umożliwiła przekazywanie wiedzy z zakresu honorowego krwiodawstwa podczas lekcji biologii, etyki oraz w czasie godzin wychowawczych. Lekcje zostały przeprowadzone przy wykorzystaniu materiałów dostosowanych do potrzeb rozwojowych uczniów a zamieszczonych na stronie: