Podsumowanie Tygodnia Matematycznego - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa na 21 w Lublinie

Tag img 25.03.2024, 22:23

Podsumowanie Tygodnia Matematycznego

W dniach od 11 do 15 marca 2024 r. w naszej szkole odbył się tydzień matematyki w ramach szkolnego projektu edukacyjnego „Asy z młodszej klasy”.
Głównym celem przedsięwzięcia jest rozbudzanie zainteresowań matematycznych uczniów, rozwijanie logicznego myślenia oraz wdrażanie do współzawodnictwa.

Rysunek dzieci trzymają cyfry

Każdego dnia dzieci z oddziałów zerowych oraz uczniowie klas 1 – 3 mierzyli się z różnymi zadaniami i zabawami matematycznymi. Podczas gdy jedni rozwiązywali matematyczne łamigłówki i zadania logiczne, dokonywali obliczeń na dużych liczbach, inni konstruowali budowle z klocków, układali tangramy, grali w gry planszowe. Każda droga prowadziła do odkrywania ciekawych rozwiązań jakie daje nam Królowa Nauk.
Uczniowie prezentowali swoje umiejętności podczas konkursów szkolnych przygotowanych przez
p. Monikę Kupczak oraz p. Małgorzatę Tynecką. Najmłodsi wykazali się dużą wyobraźnią i kreatywnością w konkursach „Zabawne cyferki””, „W świecie figur geometrycznych”, a także zdolnościami literackimi w konkursie „Wierszyk matematyczny”.
Zwycięzcami zostali:

Konkurs „Zabawne cyferki”:
Jan Kurkiewicz 0b – I miejsce
Amelia Dzida 0a – I miejsce
Natalia Krajewska 0b – II miejsce
Wiktoria Pyra 0a – II miejsce
Bartosz Błaszczyk 0a – III miejsce
Zofia Adamczyk 0b – III miejsce
Szymon Stieber 0b – wyróżnienie
Weronika Jawor 0b – wyróżnienie

Konkurs „W świecie figur geometrycznych”:
Bartłomiej Wieprzowski 1c – I miejsce
Barbara Kaczanowska 1a – I miejsce
Karina Shapovalova 1b – I miejsce
Emilia Walesiak 1b – II miejsce
Wiktoria Kowalczuk 1a – II miejsce
Karolina Reszka 1c – II miejsce
Helena Januszczak 1a – III miejsce
Maja Szalewicz 1b – III miejsce
Hanna Jóźwicka 1c – III miejsce
Zuzanna Piątkowska 1b – wyróżnienie
Michał Szpakowski 1b – wyróżnienie
Zoja Bobrzyńska 1a – wyróżnienie
Liliana Tarka 1b – wyróżnienie

Konkurs „Wierszyk matematyczny”:
Gabriela Pyra 2b – I miejsce
Franciszek Próchniak 2a – II miejsce
Mateusz Pyta 2b – III miejsce
Zofia Morawa 2a – wyróżnienie
Filip Lisowski 2a – wyróżnienie
Klara Sałek 2b – wyróżnienie

Najstarsi uczniowie edukacji wczesnoszkolnej zmierzyli się w szkolnym konkursie matematycznym „Mistrz szybkiego liczenia”, przygotowanym przez p. Luizę Kuryło – Słaby.
Zwycięzcami zostali:
Hanna Buczkowska 3d – I miejsce
Wiktoria Amernik 3d – II miejsce
Szymon Adryjanek 3c – III miejsce
Antonina Błaszczyk 3d - wyróżnienie
Szymon Kowalczyk 3d - wyróżnienie
Dominik Telichowski 3d - wyróżnienie

Uczniowie klas 1 – 3 mogli również sprawdzić swoje umiejętności matematyczne w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym „Puchacz Piotr”, którego koordynatorami byli p. Mariola Dudek , p. Anna Szych, p. Dorota Szczepańska.
Wszystkim dzieciom dziękujemy za wspaniałą zabawę, a zwycięzcom konkursów gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!