Podsumowanie aktywności uczniów klas I-III oraz spotkanie z policjantką - "Bezpieczne wakacje". - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa na 21 w Lublinie

Tag img 20.06.2024, 18:28

Apel

Zbliżający się koniec roku szkolnego to doskonały czas na podsumowanie tego, co udało się osiągnąć w przeciągu ostatnich miesięcy intensywnej pracy i nauki oraz idealny moment na nagrodzenie wysiłku uczniów. Wychodząc z tego założenia zostały zorganizowane apele klas I-III, na których nagrodzono uczniów za zaangażowanie i udział w konkursach. Podczas apeli uczniowie z rąk dyrektora naszej szkoły – Pan Dariusza Bodaka, odebrali dyplomy, nagrody i wyrazy uznania.
Serdecznie gratulujemy laureatom!

Przy okazji nadchodzących wakacji odwiedziła naszych uczniów Pani policjantka, która przypomniała zasady bezpiecznego zachowania się podczas letniego wypoczynku. Podczas tej wizyty poruszane była ważne zagadnienia o zagrożeniach oraz że wszyscy niezależnie od tego, czy spędzają wolny czas w miejscu zamieszkania, czy na zorganizowanych wyjazdach, zobowiązani są do bezwzględnego przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa. Policjantka przedstawiła sytuacje stwarzające realne zagrożenie w trakcie zabaw nad wodą i w górach. Uczuliła uczniów na nieuczciwe lub podejrzane zachowania się obcych osób względem dzieci. Przypomniała, jak ważne jest stosowanie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku. Zwróciła uwagę na konieczność noszenia elementów odblaskowych. Dzięki zdobytej wiedzy uczniowie z pewnością będą bardziej ostrożni w swoich poczynaniach i zadbają o to, żeby wakacje były wspaniałe, a przede wszystkim bezpieczne.