Październik 2022 - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa na 21 w Lublinie

Tag img 04.01.2024, 21:07

Październik 2022

Nasza szkoła zakupiła sprzęt z katalogu wyposażenia podstawowego jak i dodatkowego. Jest on wykorzystywany na lekcjach matematyki, chemii, biologii, informatyki, techniki oraz na innych zajęciach, w tym kołach zainteresowań.

Centrum Mistrzostwa Informatycznego

W październiku uczniowie klas IV-VIII uczęszczający na dodatkowe zajęcia CMI wykorzystując zakupione zestawy Lego Mindstorms Education EV3 zbudowali następujące projekty: Educator Vehicle, Sorter, Gyro Boy, Puppy i Robot Arm. Do budowy uczniowie wykorzystali instrukcje dostępne w Internecie. Na listopadowych zajęciach wprawią roboty w ruch.

Koło informatyczne

Na październikowych zajęciach koła informatycznego uczniowie klasy 5d i 7b kontynuowali naukę programowania w oparciu o zakupione w ramach Laboratoriów Przyszłości klocki Lego Education SPIKE i aplikację https://spike.legoeducation.com/. Konstruowali tancerza Breakdance z modułu „Tricki ułatwiające życie” oraz Supersprzątacza z „Działu wynalazków”. Programowali powstałe obiekty rozwiązując różnorodne problemy.

Relacja z lekcji chemii

Uczniowie klas 7-8 w październiku 2022 r. na lekcjach chemii oglądali modele interaktywne 3D Corinth oraz budowali przestrzenne modele pręcikowo - kulkowe:

• Tlen - najważniejszy składnik powietrz - klasy 7
  • Poznajemy kwas azotowy (V) i kwas fosforowy (V) – klasy 8
  • Proces dysocjacji jonowej kwasów – klasy 8
  • Porównanie właściwości kwasów – klasy 8

Relacja z lekcji biologii

Klasy 7 – lekcje dotyczące układu ruchu.

• Budowa szkieletu człowieka.
  • Budowa fizyczna kości.
  • Układ mięśniowy, budowa mięśni szkieletowych.
  • Połączenia kości.

Klasa 6 - jamochłony, płazińce.