Ogólnopolska kampania edukacyjna #FakeNoMore - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa na 21 w Lublinie

Tag img 01.12.2023, 11:21

Ogólnopolska kampania edukacyjna #FakeNoMore

W środę 29 listopada 2023 roku ruszyła ogólnopolska kampania edukacyjna #FakeNoMore zorganizowana przez Centrum Edukacji Medialnej oraz NASK – Państwowy Instytut Badawczy. W pierwszych z serii 32 webinariów uczestniczyła klasa 7b.

Celem kampanii jest podniesienie świadomości młodzieży na temat dezinformacji i ochrony prywatności, będące coraz większym problemem współczesnego świata. W trakcie cyklu webinariów, pod patronatem kuratoriów oświaty z poszczególnych województw, eksperci z NASK przekażą nie tylko informacje na temat zagrożeń i wyzwań, ale również dostarczą praktycznej wiedzy, jak młodzi ludzie mogą sobie z nimi radzić lub – jak w przypadku dezinformacji – im przeciwdziałać.

Uczniowie poznali główne zagrożenia dla prywatności w internecie takie jak śledzenie, spam, oszustwa, utrata kontroli nad danymi, utrata reputacji. Temat zaprezentował Andrzej Rylski, starszy specjalista w zespole projektów społecznych i współpracy międzynarodowej NASK.