Nakręćmy DONGA! - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa na 21 w Lublinie

Tag img 06.06.2024, 08:36

Nakręćmy DONGA!

Nakręćmy DONGA! – chętni uczniowie z klasy 3d w czasie zajęć świetlicowych wzięli udział w konkursie dla szkół na audiowizualną interpretację wiersza.

d

Pod kierunkiem Marty Kowalskiej i Katarzyny Kruk powstał mini teatrzyk kukiełkowy do wiersza „Takie coś”. Hania, Wiktoria, Marysia, Karolina, Kasia, Klara, Agata, Tosia, Małgosia, Filip, Kacper, Michał, Szymon dobrze się bawili wymyślając postać Cosika, wykonali kukiełki i recytowali trudny w wymowie wiersz.

Organizator konkursu- Wydawnictwo Dwie Siostry otrzymało aż 31 filmów z interpretacjami i adaptacjami wierszy z książki „Dong, co ma świecący nos i inne wierszyki Pana Leara”. W konkursie wzięło udział ponad 250 dzieci i 30 nauczycieli i nauczycielek. Nasz film został doceniony za zaangażowanie i wkład pracy. Nagrody książkowe za udział w konkursie już do nas lecą :)

zobaczcie nasz film "Takie Coś" na youtube film