Luty 2023 - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa na 21 w Lublinie

Tag img 03.03.2024, 17:37

Luty 2023

Nasza szkoła zakupiła sprzęt z katalogu wyposażenia podstawowego jak i dodatkowego. Jest on wykorzystywany na lekcjach matematyki, chemii, biologii, informatyki, techniki oraz na innych zajęciach, w tym kołach zainteresowań.

Lekcja informatyki

Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu uczniowie klas ósmych wykonali plakaty dotyczące tego tematu. Do stworzenia dokumentacji multimedialnej z tego wydarzenia użyto sprzętu oraz oprogramowania zakupionego w ramach projektu: aparat Canon EOS M50 Mark II, karta pamięci Sony SD XC 128GB, Notebook DELL LATITUDE 3520, video Blackmagic DaVinci Resolve Studio.

Relacja z lekcji biologii

Uczniowie klas 4-8 w lutym 2023 r. na lekcjach biologii oglądali modele z interaktywne 3D Corinth –

Relacja z lekcji chemii

Uczniowie klas 8 w lutym 2023 r. na lekcjach chemii oglądali modele interaktywne 3D Corinth oraz budowali przestrzenne modele pręcikowo – kulkowe:

• Naturalne źródła węglowodorów.
  • Szereg homologiczny alkanów.
  • Szereg homologiczny alkenów. Eten.
  • Szereg homologiczny alkinów. Etyn.
  • Szereg homologiczny alkoholi.