Listopad 2022 - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa na 21 w Lublinie

Tag img 03.03.2024, 17:13

Listopad 2022

Nasza szkoła zakupiła sprzęt z katalogu wyposażenia podstawowego jak i dodatkowego. Jest on wykorzystywany na lekcjach matematyki, chemii, biologii, informatyki, techniki oraz na innych zajęciach, w tym kołach zainteresowań.

Centrum Mistrzostwa Informatycznego

Na zajęciach w listopadzie uczniowie testowali działanie drukarki 3D - Zortrax M200 Plus. Wyszukiwali projekty na stronie www.thingiverse.com. Wydrukowaliśmy cztery podstawki pod telefon oraz stojak na bombkę.

Lekcja matematyki

W listopadzie w klasach 5c, 5d, 5e odbyły się lekcje, dotyczące ułamków zwykłych, na których wykorzystywane były modele kół z podziałem na części:

• Ułamki zwykłe i liczby mieszane.
  • Skracanie i rozszerzanie ułamków.
  • Porównywanie ułamków.
  • Dodawanie i odejmowanie ułamków o jednakowych mianownikach.

Koło informatyczne

W listopadzie, na lekcjach informatyki w sali 127 uczniowie poznawali zasady druku 3D, uczyli się obsługi drukarki Adventurer 4 i obserwowali wydruki. Następnie wyszukiwali gotowe modele na dostępnych w Internecie stronach. Uczyli się konwertować pliki do właściwego formatu. Później przyszła pora na pierwsze własne projekty. Drukowaliśmy podstawki pod telefon komórkowy, które będą nagrodami w szkolnym konkursie matematycznym dla klas 4.

Na zajęciach koła informatycznego dalej kontynuowano zajęcia z klockami Lego Education Spike Prime. Uczniowie dostali pudła klocków z rozszerzeniem Lego Education Spike Expansion Set, dzięki czemu pozyskali wiele nowych elementów konstrukcyjnych.

W klasie 6c i 6d na lekcjach techniki uczniowie zapoznali się z zestawami BeCreo zawierającymi płytki Arduino Uno i elementy elektroniczne: diody, czujniki temperatury, ruchu itp. Poznali wiele pojęć z elektroniki mających zastosowanie w codziennym życiu.