Lekcja o Funduszach Europejskich VIII - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa na 21 w Lublinie

Tag img 07.11.2023, 16:45

Lekcja o Funduszach Europejskich VIII

Ile wody potrzeba do produkcji ubrań mieszczących się w jednej szafie? Czy dżdżownice jedzą plastik? Ile śmieci rocznie produkuje każdy z nas? Czy Europa może być pierwszym na świecie neutralnym klimatycznie kontynentem? Uczniowie klasy 7a i 7c odpowiedzi na te pytania uzyskali przystępując do akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich VIII”.

Do projektu przystąpiły szkoły podstawowe z sześciu województw (objętych programem Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021-2027): warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, podkarpackiego i regionalnej części województwa mazowieckiego (bez Warszawy i 9-ciu otaczających ją powiatów).
Tematyka tegorocznej Lekcji dotyczyła zmian klimatu oraz sposobów jego ochrony. Uczniowie dowiedzieli się, co wpływa na zmiany klimatu, jakie są efekty tych zmian i jak można je powstrzymać. Zdobyli praktyczne wskazówki, co sami mogą zrobić, w swoim najbliższym otoczeniu, by ograniczać negatywny wpływ człowieka na środowisko. Poznali rozwiązania służące przeciwdziałaniu skutkom zmian klimatu w miastach oraz możliwości wykorzystania Funduszy Europejskich w tym obszarze.
Otrzymaliśmy pakiet bezpłatnych materiałów dydaktycznych, a także upominki dla wszystkich uczniów, którzy wzięli udział w akcji.