Konkurs plastyczny „Zdrowy duchem silny ciałem 100 lat polskich sportowców na olimpiadach” - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa na 21 w Lublinie

Tag img 18.04.2024, 13:35

Uczniów klas I-VIII zapraszamy do udziału w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Zdrowy duchem silny ciałem 100 lat polskich sportowców na olimpiadach”.

Celem konkursu jest nie tylko uczczenie sukcesów naszych olimpijczyków, ale także zainspirowanie młodych ludzi do naśladowania ich wytrwałości, determinacji i ducha fair play – wartości, które są nieodłącznym elementem olimpizmu.
Uczestnicy są zachęcani do stworzenia prac plastycznych, które będą interpretacją i refleksją nad tym, jak polscy sportowcy wnoszą te idee olimpijskie w swoje dyscypliny sportowe oraz jak te wartości mogą być przełożone na codzienne życie, w kontekście zdrowego stylu życia i unikania nałogów.
Prace mogą przedstawiać konkretne momenty z historii polskiego sportu olimpijskiego, portrety sportowców, które inspirują uczniów do zdrowego i aktywnego trybu życia, lub abstrakcyjne kompozycje odzwierciedlające wartości olimpijskie takie jak doskonałość, przyjaźń i szacunek.
Tematyka prac powinna łączyć ducha olimpijskiego z promocją zdrowego stylu życia i profilaktyką prozdrowotną.

Format: prac nie może być mniejszy niż rozmiar A3.
Technika: dowolna (rysunek, malarstwo, grafika, collage)
Termin oddania prac nauczycielowi plastyki: 27 maja