Informacje dla rodziców uczniów klasy pierwszej od września 2024 r. - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa na 21 w Lublinie

Tag img 18.07.2024, 11:50

Informacje dla rodziców uczniów klasy pierwszej od września 2024 r.

Drogi Rodzicu ucznia klasy pierwszej, zanim pójdziesz na zakupy szkolne dla swojego dziecka prosimy, abyś zapoznał się z informacją.

wyprawka k.1

Co uczeń będzie miał zapewnione przez szkołę?

1. Komplet podręczników z ćwiczeniami do edukacji wczesnoszkolnej.
  2. Podręcznik oraz ćwiczenia do języka angielskiego.

Uwaga: Podręcznik do nauki religii należy zakupić we własnym zakresie.

Tytuł podręcznika: „Bóg naszym Ojcem”, podręcznik do nauczania religii rzymskokatolickiej na terenie całej Polski, z zachowaniem praw biskupów diecezjalnych, przeznaczony dla klasy pierwszej szkoły podstawowej.

Co należy zakupić?

WYPRAWKĘ DLA PIERWSZOKLASISTY:

1. Identyfikator na tasiemce!
  2. Tornister lub plecak szkolny – plecak do pierwszej klasy powinien być usztywniony, wyprofilowany, lekki i dopasowany rozmiarem do wzrostu i sylwetki ucznia.
  3. Piórnik szkolny z wyposażeniem.
  4. Dodatkowo - długopis w kolorze zielonym, ołówki o twardości HB lub B, linijka do 20 cm, temperówka, gumka do ścierania, klej w sztyfcie, nożyczki szkolne.
  5. Podpisany worek na buty + obuwie na jasnej podeszwie do chodzenia w szkole.
  6. Zeszyty A5 16-kartkowe:
  • 2 zeszyty (w 3 linie, najlepiej dwukolorowe): do języka polskiego i języka angielskiego,
  • zeszyt w kratkę do matematyki,
  • zeszyt w kratkę do religii.
  1. Teczka z gumką – do przechowywania prac plastycznych i kart pracy.
  2. Kolorowe małe karteczki samoprzylepne (znaczniki).
  3. Blok techniczny A4 biały.
  4. Blok techniczny A4 - kolorowe kartki.
  5. Papier kolorowy A4, wycinanka.
  6. Farby plakatowe - najczęściej w wersji 12 kolorów.
  7. Pędzelki cienki i grubszy.
  8. Plastelina.
  9. Kredki Bambino.
  10. Kredki Pastele.
  11. Kredki ołówkowe.
  12. Strój gimnastyczny: granatowe lub czarne spodenki, biała koszulka, buty sportowe na białej podeszwie.