III edycja Szkolnych Budżetów Obywatelskich - podzielcie się swoimi pomysłami! - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa na 21 w Lublinie

Tag img 03.10.2023, 09:48

III edycja Szkolnych Budżetów Obywatelskich - podzielcie się swoimi pomysłami!

Przypominamy, że nasza Szkoła jest jedną z 20 lubelskich placówek, które otrzymały 4 tys. zł na realizację procedury Szkolnego Budżetu Obywatelskiego, a także wsparcie merytoryczne i organizacyjne. Udział w projekcie przyczyni się do rozwoju partycypacji młodych osób, aktywizacji i integracji całej społeczności szkolnej.

spotkanie zespołu roboczego

Za nami pierwsze działania w ramach projektu - przedstawiciele uczniów i nauczycieli brali udział w spotkaniach integracyjnych oraz szkoleniowych organizowanych dla wszystkich zakwalifikowanych do programu placówek. Powołaliśmy już Szkolny Zespół Roboczy, który będzie odpowiedzialny za realizację zadań wynikających z harmonogramu. Odbyliśmy również szkolenie z przedstawicielką Fundacji Twórczości, Edukacji i Animacji Młodzieży „Teatrikon”, podczas którego uczyliśmy się jak stworzyć regulamin. Spotkanie było okazją do zintegrowania Szkolnego Zespołu Roboczego.

Teraz czas na Waszą aktywność! Przed nami wiele emocji! Na początku, zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli, aby wypowiedzieli się na temat potrzeb naszej szkoły. Od poniedziałku, 2-go października, zachęcamy Was do podzielenia się swoimi pomysłami dotyczącymi naszej placówki na tablicach Samorządu Uczniowskiego. Opowiedzcie czego Wam brakuje, o czym marzycie? Może chcielibyście więcej puf na korytarzach? A może nowy wystrój biblioteki? Pamiętajcie…nie ma złych pomysłów! Szukajcie tablic informacyjnych w patio oraz na pierwszym piętrze korytarza.

Więcej informacji na temat Szkolnych Budżetów Obywatelskich:

Konkurs „Rozwój samorządności uczniowskiej w Lublinie – Szkolne Budżety Obywatelskie – trzecia edycja” jest działaniem realizowanym w ramach obchodów Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023. Konkurs finansowany jest w ze środków Funduszu Współpracy Dwustronnej Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 w ramach Inicjatywy „Młodzież dla Miasta, Miasto dla Młodzieży – projekty i inicjatywy angażujące i włączające lokalne społeczności” oraz ze środków Miasta Lublin.