Grudzień 2022 - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa na 21 w Lublinie

Tag img 03.03.2024, 17:23

Grudzień 2022

Nasza szkoła zakupiła sprzęt z katalogu wyposażenia podstawowego jak i dodatkowego. Jest on wykorzystywany na lekcjach matematyki, chemii, biologii, informatyki, techniki oraz na innych zajęciach, w tym kołach zainteresowań.

Szkolne Koło Wolontariatu

Za pomocą zakupionego sprzętu w ramach programu (aparat Canon EOS M50 Mark II, karta pamięci Sony SD XC 128GB, mikrofon kierunkowy BOYA BY-M3032, statyw Benro KH25P) uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu oraz Szkolnego chóru nagrali świąteczny koncert życzeń. Korzystając z oprogramowania do edycji, montażu i tworzenia materiałów video Blackmagic DaVinci Resolve Studio oraz Notebooka DELL LATITUDE 3520 zmontowano dwa filmy: koncert życzeń świątecznych oraz kartki świąteczne z podkładem muzycznym. Filmy zostały umieszczone na stronie www szkoły oraz przesłane do DPS przy ul. Głowackiego w Lublinie.

Relacja z lekcji chemii – listopad, grudzień

Uczniowie klas 7-8 w listopadzie i grudniu 2022 r. na lekcjach chemii oglądali modele interaktywne 3D Corinth:

• Dwutlenek węgla czyli tlenek węgla (IV). – klasy 7
  • Budowa atomu. - klasy 7
  • Izotopy. - klasy 7
  • Naturalne źródła węglowodorów. – klasy 8

Koło informatyczne

Na zajęciach koła informatycznego w grudniu uczniowie projektowali i budowali pojazdy Świętego Mikołaja. Odbyły się wyścigi zbudowanych pojazdów.

Na lekcjach informatyki drukowano nagrody w konkursach szkolnych: matematycznego dla uczniów klas 4 i 5. Odbyła się lekcja otwarta w szkolnej świetlicy, dzieci otrzymały wydrukowane obrotowe gwiazdki.