Dzień Dziecka w filharmonii i spotkanie z orkiestrą symfoniczną im. Henryka Wieniawskiego - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa na 21 w Lublinie

Tag img 04.06.2024, 15:30

zdjęcie orkiestry symfonicznej

3 czerwca uczniowie klas młodszych świętowali Dzień Dziecka udając się do Filharmonii Lubelskiej, aby uczestniczyć w audycji muzycznej.

Młodzi melomanie mieli okazję poznać utwór Julesa Masseneta Medytacje przepełniony pięknem i miłością. Następnie wysłuchali niezwykłe dzieło symfoniczne Karnawał zwierząt czyli „fantazję zoologiczną” skomponowaną przez słynnego francuskiego kompozytora – Camille’a Saint-Saënsa. Jest to czternaście zabawnych miniatur, które tworzą dźwięki zwierząt: lwa, kur i kogutów, osła, zebry, żółwia, słonia, kangura, ryb, kukułki, łabędzia i innych ptaków. Ich charaktery zilustrowane zostały brzmieniem instrumentów.
Zaprezentowana muzyka omawiana była w sposób przystępny i ciekawy przez merytorycznie i metodycznie przygotowanych prelegentów. Dzieci bawiły się fantastycznie i już czekają na kolejny koncert.