Debata ,,Odpal myślenie, nie wchodź w uzależnienie". - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa na 21 w Lublinie

Tag img 28.11.2023, 21:02

Debata ,,Odpal myślenie, nie wchodź w uzależnienie".

W piątek 24.11.2023 w naszej szkole przy współpracy z Komendą Miejską Policji w Lublinie odbyło się spotkanie w ramach projektu profilaktycznego ,,Odpal myślenie, nie wchodź w uzależnienie".

Profilaktyka to w przypadku wielu uzależnień klucz do uniknięcia nałogu. Polega ona przede wszystkim na edukacji i uświadamianiu powagi problemu, jakim jest uzależnienie. Realizacja projektu odbyła się w formie debaty z przedstawicielami różnych instytucji, które w swoich zadaniach ustawowych prowadzą działania na rzecz osób uzależnionych lub zagrożonych uzależnieniem. W czasie dyskusji omówiono zagrożenia wynikające z zażywana narkotyków oraz innych środków psychoaktywnych. Uczestnicy dzielili się swoimi spostrzeżeniami, a uczniowie zadawali pytania w kontekście omawianego zagadnienia.

W spotkaniu uczestniczyli:
- Tomasz Toruń- radca prawny
- Agnieszka Rej - asystent rodziny Miejski Ośrodek Pomocy Rodziny,
- Katarzyna Dębska - kurator sądowy,
- Elżbieta Konowałek – przedstawiciel Komendy Miejskiej Policji,
- Justyna Syroki – ekspert ds. narkomanii Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej,
- Renata Trzaskowska – Misztal, przedstawiciel Powiatowej Państwowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej
- Daniel Danielewicz – dzielnicowy

W organizację wydarzenia byli zaangażowani uczniowie klasy VII d i VII b. Młodzież biorąca udział w spotkaniu otrzymała materiały promujące program profilaktyczny.
Jesteśmy przekonani, że obecni na debacie specjaliści rozwiali wątpliwości w kwestii sięgania po środki psychoaktywne. Dostarczyli rzetelnych informacji na temat negatywnych konsekwencji i zagrożeń wynikających z zażywania oraz posiadania narkotyków w aspekcie zdrowotnym i prawnym.