Chór Dziecięcy PEREŁKI w Centrum Powiadamiania Ratunkowego - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa na 21 w Lublinie

Tag img 19.02.2024, 08:57

Chór Dziecięcy PEREŁKI w Centrum Powiadamiania Ratunkowego

W dniu 13 lutego 2024 r. Chór Dziecięcy PEREŁKI pod kierunkiem p. Barbary Cedrowskiej gościł w Centrum Powiadamiania Ratunkowego z siedzibą w Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie.

Zespół został zaproszony do uświetnienia oficjalnych obchodów Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego 112. Chórzyści mieli okazję zobaczyć pracę dyspozytorów numeru 112 i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy związanych z numerem alarmowym, oprowadzeni po Centrum przez koordynatorkę p. Karinę Gil. Spotkaliśmy też psa Policjanta. Następnie chór wykonał swój występ w obecności wielu zaproszonych gości, m.in. wojewody lubelskiego p. Krzysztofa Komorskiego, p.o. kuratora oświaty w Lublinie p. Sebastiana Płonki oraz Dyrektora naszej szkoły p. Dariusza Bodaka. Towarzyszyły chórowi świetna akompaniatorka p. Anna Kabulska oraz mamy chórzystów. Na koniec dzieci zostały obdarowane cukierkami oraz pamiątkowym odblaskowym misiem.
Wizyta i występ w Centrum Powiadamiania Ratunkowego na długo pozostaną w pamięci chóru.