BohaterON-bierzemy udział w akcji! - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa na 21 w Lublinie

Tag img 10.10.2023, 13:17

BohaterON-bierzemy udział w akcji!

Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii „BohaterON w Twojej szkole”.

"BohaterON w Twojej Szkole" to część ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej "BohaterON – włącz historię!". Kampania ma na celu upamiętnienie, uhonorowanie i bezpośrednią pomoc uczestnikom Powstania Warszawskiego, edukację społeczeństwa, a także promocję patriotycznych postaw i historii Polski XX wieku. W ramach sześciu edycji kampanii Polacy z kraju i zagranicy wysłali do Powstańców Warszawskich ponad milion dwieście pięćdziesiąt tysięcy kartek i listów z życzeniami. Statuetki Brązowego, Srebrnego i Złotego BohaterONa im. Powstańców Warszawskich, a także Złotego BohaterONa Publiczności przyznawane corocznie od 2019 roku otrzymało ponad 90 osób i instytucji, których działania w szczególny sposób promowały wiedzę o historii Polski (lata 1918-1989) oraz edukację historyczno-patriotyczną.