6b i 6d na spektaklu "Pierwiastki życia" - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa na 21 w Lublinie

Tag img 25.04.2024, 16:23

6b i 6d na spektaklu "Pierwiastki życia"

My, uczniowie klas 6B i 6D razem z wychowawczyniami obejrzeliśmy spektakl pod tytułem "Pierwiastki życia".

Sztuka została napisana z okazji 80 urodzin Uniwersytetu Marii Skłodowskiej Curie. W ciekawy sposób przeplatają się w niej sceny z życia patronki Uniwersytetu z czasami nam współczesnymi. Aktorami i muzykami (tak, jest muzyka "na żywo"!) są studenci UMCS, którzy doskonale nawiązują kontakt z publicznością (nawet kilku uczniów zostało zaproszonych na scenę!). Po obejrzeniu spektaklu, który bardzo nam się spodobał, poszliśmy dokładnie obejrzeć pomnik Marii. To był bardzo kulturalnie spędzony dzień.
Byliśmy, widzieliśmy, polecamy!