Rusza projekt "Szkolne Supermoce" - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa na 21 w Lublinie

Tag img 08.05.2024, 18:37

Rusza projekt "Szkolne Supermoce"

Projekt „Szkolne Supermoce” realizowany jest w okresie od 01.01.2024 r. do 31.07.2026 r. w ramach programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus przez Wydział Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin, we współpracy ze szkołami ogólnokształcącymi.

Wartość projektu
Całkowita wartość projektu: 3 564 020,23 zł, w tym dofinansowanie: 3 207 618,20 zł i wkład własny Gminy Lublin: 356 402,03 zł.

Grupa docelowa
Grupę docelową projektu stanowią uczniowie i uczennice, ich rodzice oraz nauczyciele i nauczycielki 5 szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Lublin:

• Szkoła Podstawowa nr 14 im. Tadeusza Kościuszki w Zespole Szkół nr 12 w Lublinie;
  • Szkoła Podstawowa nr 15 im. Jana Pawła II w Lublinie;
  • Szkoła Podstawowa nr 21 im. Królowej Jadwigi w Lublinie;
  • Szkoła Podstawowa nr 33 im. 27. Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej w Lublinie;
  • Szkoła Podstawowa nr 39 im. Szarych Szeregów w Lublinie.

Cel główny

Celem głównym projektu jest podniesienie kompetencji i umiejętności min. 187 nauczycieli i nauczycielek i min. 713 uczniów i uczennic w wyniku poprawy potencjału edukacyjnego (kadrowego, technicznego) 5 szkół z Gminy Lublin, z uwzględnieniem kształcenia uczniów i uczennic ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i osób z niepełnosprawnościami, do lipca 2026 r.

Działania realizowane w projekcie

1. Dostosowanie szkół i realizowanego nauczania do specjalnych potrzeb edukacyjnych uczniów i uczennic oraz do potrzeb nauczycieli i nauczycielek z niepełnosprawnościami z uwzględnieniem rozwiązań modelu dostępnej szkoły;
  2. Dodatkowa oferta dydaktyczna szkół w zakresie rozwijania kompetencji i umiejętności;
  3. Rozwój umiejętności uczniów i uczennic poprzez wsparcie potencjału dydaktycznego szkół;
  4. Pomoc psychologiczno-pedagogiczna dla uczniów i uczennic;
  5. Doradztwo edukacyjno-zawodowe/zawodowe dla uczniów i uczennic;
  6. Doskonalenie zawodowe nauczycieli i nauczycielek;
  7. Podnoszenie jakości systemu zarządzania szkołami i placówkami oświatowymi, w tym kompetencji kadry zarządzającej.

O projekcie można przeczytać na stronie internetowej Urzędu Miasta Lublin https://lublin.eu/mieszkancy/edukacja/projekty-oswiatowe/projekty-w-trakcie-realizacji/szkolne-supermoce,22,3557,1.html