IV edycja Szkolnych Budżetów Obywatelskich - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa na 21 w Lublinie

Tag img 08.05.2024, 21:11

IV edycja Szkolnych Budżetów Obywatelskich

Miło nam poinformować, że jesteśmy jedną z 24 lubelskich placówek oświatowych, które zakwalifikowały się do realizacji procedury Szkolnego Budżetu Obywatelskiego w następnym roku szkolnym!

Konkurs finansowany jest ze środków Funduszu Współpracy Dwustronnej Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 w ramach inicjatywy „Młodzież dla Miasta, Miasto dla Młodzieży – projekty i inicjatywy angażujące i włączające lokalne społeczności” oraz ze środków Miasta Lublin.
Przed nami udział w spotkaniach integracyjnych i szkoleniach, podczas których będziemy pracowali nad rozwojem partycypacji młodych osób oraz aktywizacją i integracją całej społeczności szkolnej. Uczniowie, przy wsparciu merytorycznym Biura Partycypacji Społecznej, będą się uczyć jak zaplanować, promować i zrealizować swoje projekty, na które otrzymają 4 tysiące złotych.
Szkolne Budżety Obywatelskie to finalista europejskiego konkursu The Innovation in Politics Awards 2024 w kategorii Demokracja. Jury składające się z 1086 obywateli Europy uznało SBO za wybitny przykład innowacji politycznej w Europie. Spośród 334 zgłoszeń z 26 różnych krajów, 314 zakwalifikowało się do finału. The Innovation in Politics Institute jest międzynarodową organizacją pozarządową, która identyfikuje, rozwija i wdraża innowacje w polityce dla wzmocnienia demokracji w Europie i poza nią.

Więcej informacji na temat Szkolnych Budżetów Obywatelskich: