Projekt eTwinning ,,A book is our friend"

Projekt koncentruje się wokół tematu przyjaźni. Maskotką projektu jest Kubuś Puchatek,  który odwiedza szkoły z kroniką podróży i lapbookiem do których kolejno wpisują się uczestniczące szkoły. Uczniowie poznają i zaprezentują książki o Kubusiu Puchatku oraz inne książki o przyjaźni w formie recenzji, wywiadu, rysunku, zdjęcia lub filmu na wirtualnej tablicy i platformie projektu. Uczniowie przedstawią także swojego krajowego misiowego bohatera książkowego. Uczniowie napiszą wspólną historię o przyjaźni i na zakończenie projektu zaśpiewają piosenki o przyjaźni podczas wideokonferencji. W projekcie uczestniczą  grupy uczniów z edukacji wczesnoszkolnej z kl. 1, 2 i z kl. 7c, 6e.

Projekt jest realizowany w roku szkolnym 2019/20

 

 Koordynator projektu: Renata Zawadzka

Zakończenie Projektu eTwinning ,,From drawing to programming"

 

W czasie całorocznych zajęć uczennice klasy 4c (grupa) poznawały, pracowały w wielu narzędziach online dotyczących  programowania oraz  zapoznawały się  na platformie  z aktywnościami uczniów z innych szkół w tym zakresie. Oto logo projektu składające się z flag państw uczestniczących  w projekcie:

 

Pożegnanie

 

Nasza Szkoła brała udział w Akcji ,,Zakoduj wiosnę z eTwinning"

 

 

Misja eTwinning School

https://groups.etwinning.net/files/collabspace/6/26/026/68026/files/bec45775.pdf

Projekt nawiązuje do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Podstawą do realizacji projektu eTwinning jest książka Justyny Bednarek "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek".  Projekt trwa do V 2019 roku, uczestniczą w nim uczniowie edukacji wczesnoszkolnej (grupa świetlicowa).

https://live.etwinning.net/files/desktop/pdf/certificate/project/etw_certificate_174746_pl.pdf

https://biteable.com/watch/nasze-rysunki-2056015

 Book titled 'Opowieść o skarpetce jedenastej...'