Projekt eTwinning ,,Be bee's friend.Bądź przyjacielem pszczoły" jest realizowany od I -V 2021 roku. Uczestniczy w nim 8 szkół podstawowych i przedszkole z Polski oraz szkoły z Litwy,Turcji(2) i Rumunii. Projekt ten ma uświadomić dzieciom rolę pszczół i ich wpływ na życie na Ziemi. Na podstawie książek: W. Bonselsa ,,Pszczółka Maja i jej przygody", P. Sochy ,,Pszczoły" oraz materiałów umieszczanych na platformie przez uczestniczące szkoły, uczniowie klasy 3b,3c,3e(grupa) na zajęciach pozalekcyjnych w bibliotece poznają życie pszczół.

 https://www.storyjumper.com/book/showframe/88511435/5f74d81f71284#page/1

https://www.storyjumper.com/book/showframe/97472526/600d998347f7b#page/1

https://docs.google.com/presentation/d/1g7XI6GVW2JtZwhNY4kRbftQXQUO8-OBHikYU5FXQZ1k/edit#slide=id.p

 

 Logo projektu

 Podsumowanie projektu

https://view.genial.ly/60591e3b2bffb10d74feed85

 

Zakończenie Projektów eTwinning ,,Recycling will be great" i Learn - Play - Have fun"

 

Projekt eTwinning ,,Recycling will be great” (,,Recykling będzie najlepszy”)

Naszym celem w tym projekcie było rozwijanie świadomości ekologicznej uczniów, bycie aktywnym, wspólna praca, dzielenie się, uczenie się.  W projekcie brało udział 6 szkół podstawowych: z Polski(1), Azerbejdżanu (1)  i Turcji (4). Uczestniczyli uczniowie z kl. 3b, 3c, 2e (grupa).

https://www.artsteps.com/view/5ed3d2a3549ac1060c8d3acd

Uczniowie klas 3 przebywający w świetlicy szkolnej uczestniczyli w webinarium eTwinning.

 

 

https://etwinning.pl/

Projekt eTwinning ,,A book is our friend"

Projekt koncentruje się wokół tematu przyjaźni. Maskotką projektu jest Kubuś Puchatek,  który odwiedza szkoły z kroniką podróży i lapbookiem do których kolejno wpisują się uczestniczące szkoły. Uczniowie poznają i zaprezentują książki o Kubusiu Puchatku oraz inne książki o przyjaźni w formie recenzji, wywiadu, rysunku, zdjęcia lub filmu na wirtualnej tablicy i platformie projektu. Uczniowie przedstawią także swojego krajowego misiowego bohatera książkowego. Uczniowie napiszą wspólną historię o przyjaźni i na zakończenie projektu zaśpiewają piosenki o przyjaźni podczas wideokonferencji. W projekcie uczestniczą  grupy uczniów z edukacji wczesnoszkolnej z kl. 1, 2, 3 i z kl. 7c.

Projekt jest realizowany w roku szkolnym 2019/20

 

https://www.ourboox.com/book-preview/864941/

 

Book titled 'The Adventures of the Brave and his friends'

 Koordynator projektu: Renata Zawadzka

Zakończenie Projektu eTwinning ,,From drawing to programming"

 

W czasie całorocznych zajęć uczennice klasy 4c (grupa) poznawały, pracowały w wielu narzędziach online dotyczących  programowania oraz  zapoznawały się  na platformie  z aktywnościami uczniów z innych szkół w tym zakresie. Oto logo projektu składające się z flag państw uczestniczących  w projekcie:

 

Pożegnanie