W dniach 29.05. - 03.06. 2022 roku czteroosobowa delegacja z naszej szkoły udała się na Islandię w ramach projektu "Edukacja to relacje. Współpraca Lublina i Reykjavíku na rzecz edukacji". Działania są realizowane w ramach Programu Edukacja https://education.org.pl/ i finansowane z Mechanizmu Finansowego EOG oraz budżetu państwa.

Wyjazd rozpoczął się od wizyty w Wydziale Edukacji i Młodzieży Urzędu Miasta Reykjavik, podczas której przedstawiono politykę oświatową kraju. Następnie zespół nauczycieli odwiedził dwie szkoły podstawowe, gdzie w praktyce mógł obserwować innowacyjne metody pracy.

Uczestnicy projektu byli pod ogromnym wrażeniem sposobu budowania przyjaznej atmosfery w szkole w oparciu o rozwijanie kompetencji społecznych uczniów, tworzenie przyjaznej przestrzeni szkolnej oraz nacisk na efektywne komunikowanie się.

Kolejnym etapem będzie przekazanie dobrych praktyk lubelskim nauczycielom. W roku szkolnym 2022/23 powołane zespoły eksperckie wypracują rekomendacje, przeprowadzą warsztaty i pomogą wdrożyć innowacyjne rozwiązania edukacyjne w lubelskich szkołach.