W ramach przedsięwzięcia "Poznaj Polskę" nasza szkoła otrzymała dofinansowanie w kwocie 15.000 do wycieczki 3-dniowej.

Wycieczka w ramach projektu odbyła się w dniach 1-3.06.2022 r.

W dn. 1.06 dzieci zostały oprowadzone po historycznym centrum Wrocławia, zwiedziły Ostrów Tumski, w tym most Tumski, kościół pw. św. Idziego, kościół pw. św. Marcina, katedrę pw. św. Jana Chrzciciela, XIII-wieczną Kolegiatę Świętego Krzyża i kościół św. Bartłomieja, pomnik św. Jana Nepomucena, Bramę Kluskową. W drodze na Stare Miasto uczniowie zwiedzili Zakład Narodowy im. Ossolińskich. Na Starym Mieście dzieci zobaczyły rynek, gotycki ratusz, pręgierz z piaskowca, pomnik Aleksandra Fredry, kościół św. Elżbiety, plac Solny, Uniwersytet Wrocławski, fontannę z szermierzem, portal barokowy, barokowy kościół św. Macieja, katedrę św. Marii Magdaleny, fontannę „Zdrój”. Tego samego dnia kolejnym punktem wycieczki był Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego, w którym dzieci zwiedziły następujące działy: Alpinarium, Arboretum, Gruntowe rośliny ozdobne, Systematyka, Rośliny szklarniowe, Dydaktyka i morfologia roślin, Rośliny pnące, Rośliny wodne i błotne, Panorama Natury.

W dn. 2.06 uczniowie mieli okazję zwiedzać Zamek Książ w Wałbrzychu, a w nim przedzamcze, dziedziniec, Salon Barokowy, Salon Zielony, Salon Biały, Salon Chiński, Salę Balową, Salę Rycerską, Salę Maksymiliana oraz liczne gabinety, podziemia, tarasy zamkowe. Po wizycie na zamku uczniowie udali się do Sztolni Walimskich, zwiedzili kompleks „Rzeczka”, jeden z siedmiu kompleksów „Riese”, poznali szczegółową historię powstania sztolni.

Ostatni dzień, tj. 3.06 został poświęcony na zwiedzanie Muzeum Narodowego we Wrocławiu – Pawilon Czterech Kopuł, gdzie uczniowie zapoznali się z wystawą stałą pt. „Kolekcja sztuki polskiej II poł. XX i XXI w.”, „Historia budynku” oraz z wystawą czasową pt. „Abakanowicz. Totalna”. Kolejnym punktem zwiedzania była Hala Stulecia, w której uczniowie zwiedzili wnętrze hali z perspektywy trybun oraz wystawę multimedialną Visitor Centre. Zarówno aspekt edukacyjny, jak i wychowawczy zostały osiągnięte.