W niedzielę 05.12.2021 r. przedstawiciele Szkolnego Koła Wolontariatu wzięli udział w Orszaku Świętego Mikołaja.

Impreza rozpoczęła się o godz. 13.00 na Rynku Starego Miasta. Stamtąd Orszak na czele ze św. Mikołajem wyruszył ulicą Lubartowską na Jarmark Św. Mikołaja na Czwartku przy kościele pod wezwaniem tego świętego.

Podczas jarmarku odbyły się występy muzyczne, ważenie św. Mikołaja, konkursy z nagrodami, tańce i zabawy dla mieszkańców Lublina. Chętni wykonali sobie zdjęcia ze św. Mikołajem a na koniec można było zobaczyć pokaz sztucznych ogni oraz otrzymać drobny upominek.

W tym dniu wspominana była postać prawdziwego świętego Mikołaja, biskupa Miry, pedagoga, wychowawcy i przyjaciela dzieci, i młodzieży, wzoru dobroczynności, słynącego ze swojej wrażliwości na biedę i cierpienie. Uroczystość więc stała się dla nas okazją do dobroczynności, wrażliwości na potrzeby innych, ponieważ można było wesprzeć wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.

Przypomnę, że nasza szkoła bierze udział w charytatywnej zbiórce monet pod hasłem „Ile waży św. Mikołaj”? Akcja potrwa do 20.01.2022 r., nadal więc można do niej dołączyć. 

Biorąc udział w Orszaku Świętego Mikołaja, jako wolontariusze świętowaliśmy także Międzynarodowy Dzień Wolontariusza obchodzony corocznie w dniu 05 grudnia. Natomiast poniedziałek 06.12. 2021 r. w dniu świętego Mikołaja odbyła się w naszej szkole akcja reklamowa wolontariatu.

                                  Agnieszka Danilczuk