Są to akcje dla całej społeczności szkoły, nie tylko dla wolontariuszy z klas siódmych i ósmych.

1. POMOC DLA LEONA

To zbiórka fantów na licytację wspierającą pomoc dla chorego dziecka.

Do pudła wystawionego w przedsionku szkoły zbieramy rzeczy nowe albo używane, ale

w stanie nienagannym:

• książki,
  • gry planszowe,
  • puzzle,
  • zabawki,
  • środki czystości,
  • kosmetyki,
  • artykuły papiernicze.

Prosimy, by w workach z fantami znajdowała się karteczka zawierająca informację: imię i nazwisko ucznia, klasa.

1. XXI edycja Ogólnopolskiej akcji charytatywnej GÓRA GROSZA

Towarzystwa Nasz Dom przekazująca pomoc dzieciom, które wychowują się poza własną rodziną.

Jeśli macie zgromadzonych trochę monet o nominałach: 1gr, 2gr, 5 gr, prosimy, przynieście je do szkoły. W tym roku szkolnym trzeba monety posegregować i policzyć w domu według nominałów: 1gr, 2gr, 5gr a następnie zapakować do oddzielnych woreczków z karteczkami zawierającymi informację, ile jest złotych.

W pudle wystawionym w przedsionku szkoły będzie można zostawiać woreczki z monetami w jednej siatce foliowej z dodatkową informacją: imię i nazwisko ucznia, klasa.

1. ZAKRĘCONA AKCJA „Zamień śmieci w radość chorych dzieci” dla Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. "Małego Księcia" – kontynuacja.

Nakrętki przynosimy w reklamówkach, workach foliowych i zostawiamy w oznakowanym koszu przy portierni i wejściu do szkoły klas I – III od strony patio. W workach powinna znajdować się karteczka zawierająca informację: imię i nazwisko ucznia, klasa.

Prosimy o podpisywanie swoich darów składanych w tych 3 akcjach. Umożliwi to wychowawcom wstawianie pozytywnych ocen z zachowania.

Z góry dziękujemy za wszelką ofiarowaną pomoc!

Do zobaczenia w szkole! smile

Agnieszka Danilczuk, opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu