Szanowni Rodzice!

Już wiadomo – co najmniej do świąt się nie zobaczymy. Dołożymy wszelkich starań, żeby wzajemnie się wspierać, by edukacja w tej nowej odsłonie była możliwa do zrealizowania dla Waszych dzieci a naszych uczniów. Dzisiaj my – dorośli, a przez nasze postawy także nasze dzieci, dostajemy bardzo trudną i może najważniejszą lekcję w życiu. I dlatego…

1.      Ułożymy harmonogramy/zadania dla poszczególnych klas, ale będziemy je modyfikować, jeśli okaże się, że coś się nie sprawdza albo jest zbyt trudne.

2.      Będziemy z Wami i z dziećmi w kontakcie – przez e-dziennik oraz inne kanały komunikacji, o ile pozwolą nam na to warunki (w tym dostęp do komputera i sieci internetowej w konkretnym domu).

3.      Będziemy „prowadzić” lekcje, ale mamy także gotowość, by rozmawiać z uczniami o tym, co jest teraz trudne – jeśli pojawią się pytania, impulsy z ich strony lub taką potrzebę Państwo wskażecie.

4.      Postaramy się, by nasza wspólna praca nie odbywała się pod presją czasu.

5.      Będziemy oceniać pracę uczniów, ale dostosujemy to do nietypowych warunków i postaramy się, by to nie dokładało Państwu napięć i niepokoju.

6.      Być może niektórzy z nas udostępnią Wam numer telefonu, więc korzystajcie z tego kanału komunikacji na wspólnie ustalonych warunkach.

By wszystko to co jest przed nami udało się wykonać jak najlepiej, potrzebujemy Waszego wsparcia i współdziałania:

·         Bądźcie z nami w kontakcie i jeśli coś nie działa, piszcie i mówcie nam o tym.

·         Organizujcie uczniom warunki do pracy, ale pozwólcie im, by samodzielnie pracowali – nawet jeśli to ma trwać dłużej niż z Waszą pomocą.

·         Mobilizujcie dzieci do pracy, niech wkładają wysiłek w to, co robią – czyli poprzeczka podnoszona nieco wyżej, ale to Wy widzicie na co dzień, co się z dzieckiem dzieje, więc jeśli jest problem powiedzcie nam o tym.

Życzę Wam wszystkim zdrowia i wytrwałości.

Jerzy Piskor