Dnia 22 listopada 2019 r. odbyło się uroczyste podsumowanie projektu edukacyjnego uczniów klas szóstych przygotowanego przez p. A. Bagłajewską, p. D. Gontarz i p. A. Ścisło w ramach zadania publicznego „450 lat Unii Lubelskiej – konkurs Inicjatyw Mieszkańców” we współpracy z Fundacją Działań Edukacyjnych KReAdukacja. Uczniowie pracowali nad dwoma projektami: 450 lat Unii Lubelskiej oczami uczniów… oraz Wieniawa świętuje 450 lat Unii Lubelskiej.

Uczniowie przygotowali ponad 65 prac plastycznych, plakatów tematycznych, ponad 95 prezentacji multimedialnych poświęconych promowaniu wiedzy o Unii Lubelskiej, wzbogaceniu obchodów 450. rocznicy podpisania Unii Lubelskiej. Odbył się też pokaz sportowy upamiętniający ten dzień. Pokaz był efektem udziału dziewczynek w zajęciach pozalekcyjnych z gimnastyki sportowej pod kierunkiem p. Ewy Kołodziejczyk. Uczniowie klasy II c pod kierunkiem p. Anny Szych i Mały Samorząd Uczniowski pod opieką p. Anny Stańczyk zaprezentowali zabawy z wykorzystaniem otrzymanych od Fundacji chusty animacyjnej i gier zręcznościowych. Oprócz gier zręcznościowych szkoła otrzymała gry planszowe, które dzieci wykorzystują podczas długich przerw między lekcjami. Uroczystość prowadzili uczniowie klas: 6a, e, f.

Autorami wyróżnionych prac i prezentacji multimedialnych są: M. Koper 6a, M. Tomasik  6d, K. Więch 6b, M. Patyra 6b, P. Bielak 6a, I. Chomicz 6d, K. Misztal 6d, Sz. Tkaczyk 6b, Z. Wakulik 6b, M. Belniak 6d, M. Błaszczyk 6a, A. Marek 6a, M. Harasim 6a, J. Pietrzela 6a, A. Szczerba 6a, P. Bielak 6a, M. Miśtal 6d, J. Wrzesień 6c, D. Wolski 6c, H. Omelianiuk 6c, A. Demendecka 6c, A. Miłek 6c, A. Wojciechowska 6c, I. Całka 6f, K. Boryń 6f, B. Dutkowski 6f.

W komisji oceniającej prezentacje zasiadły p. Monika Adamczyk, p. Anna Bagłajewska i p. Dorota Gontarz, zaś w komisji oceniającej plakaty - p. Anna Bagłajewska i p. Anna Ścisło.

Organizatorzy:

Anna Bagłajewska, Dorota Gontarz, Anna Ścisło