Nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskim Projekcie Fundacji BO WARTO „ (…) każdy powinien zobaczyć dobroć w twojej twarzy, w oczach i w uśmiechu” - w myśl Matki Teresy z Kalkuty.

Od lutego do kwietnia 2019 r. odbyły się 2 konkursy:

1. plastyczny dla klas I - III;
  2. literacki dla klas IV- V

Realizowane były również akcje pomocowe/charytatywne dla klas VI - VIII zainspirowane życiem i działalnością Matki Teresy z Kalkuty.

W projekt zaangażowali się nauczyciele religii, którzy zapoznawali uczniów z biografią świętej Matki Teresy.

Konkurs plastyczny przeprowadziły w szkolnej świetlicy: p. Marta Kowalska, p. Magda Kapyś- Malimon, p. Ewa Piesiak.

W konkursie literackim wzięli udział uczniowie klasy 5 a, wychowankowie  p. Anny Bagłajewskiej.

W działania pomocowe zaangażowali się:

• Uczniowie klasy 8 c, wychowankowie p. Joanny Sadowskiej - przeprowadzili zajęcia z uczniami klas III - V z resuscytacji krążeniowo- oddechowej;
  • Uczniowie klasy 8 a, wychowankowie p. Agnieszki Szymuś- przeprowadzili zajęcia z dziećmi w świetlicy szkolnej (pomoc w odrabianiu lekcji, rozwijanie zdolności plastycznych);
  • Uczniowie klasy 6 c, wychowankowie p. Katarzyny Kubicy - zorganizowali warsztaty wielkanocne w Przedszkolu nr 5;
  • Szkolne Koło Wolontariatu pod opieką p. Agnieszki Danilczuk, p. Doroty Gontarz, p. Elizy Wierzchowskiej- złożyło przed świętami Bożego Narodzenia wizytę w Domu Pomocy Społecznej im. św. Matki Teresy z Kalkuty. Było kolędowanie, składanie życzeń, upominki dla podopiecznych.

Nasza szkoła może być dumna z laureatek ogólnopolskich konkursów. Są nimi:

• Kinga Harasim z kl. II c - I miejsce w konkursie plastycznym (opiekun Marta Kowalska);
  • Maja Koper z kl. V a - wyróżnienie w konkursie literackim (list do św. Matki Teresy) (opiekun Anna Bagłajewska).

(link do wyników http://www.fundacjabowarto.pl/piekne-wyniki/)

Serdeczne gratulacje dla laureatek konkursów a podziękowania dla wszystkich uczniów i nauczycieli zaangażowanych w ogólnopolski projekt Fundacji BO WARTO smilesmilesmile

Agnieszka Danilczuk, szkolny koordynator projektu