W ostatnim tygodniu września 2021 r. w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły", odbyło się spotkanie uczniów oddziałów przedszkolnych oraz klas pierwszych z panią Elżbietą Konowałek z Komendy Miejskiej Policji - Wydziału Prewencji oraz panem dzielnicowym Komisariatu Policji nr IV w Lublinie.

Celem spotkania było przypomnienie zasad bezpieczeństwa w szkole i poza nią. W czasie prelekcji omówiono niebezpieczne sytuacje oraz sposoby unikania niebezpiecznych zdarzeń wynikających z niewłaściwego zachowania. Funkcjonariusze policji przypomnieli dzieciom zasady prawidłowego poruszania się po drodze do szkoły. Szczególną uwagę zwrócono na konieczność noszenia elementów odblaskowych. Poruszono także kwestie dotyczące zasad bezpieczeństwa w kontaktach z obcymi, w przypadku gdy dziecko zostanie samo w domu lub zgubi się podczas zakupów. Największą atrakcją jednak był pokaz stroju i wyposażenia policjanta na służbie. Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali opaski odblaskowe, aby jeszcze lepiej zadbać o swoje bezpieczeństwo na drodze.