Każdy Uczestnik przygotowuje dowolną lalkę teatralną (np. pacynkę, marionetkę, kukłę) wykorzystując do jej wykonania przedmioty codziennego użytku lub odpady do recyklingu (np. rolka po papierze toaletowym, plastikowa butelka, sztućce jednorazowe).
Do dnia 31.03.2023 r. do godz. 23.59 należy przesłać film ukazujący animowaną (poruszaną) lalkę teatralną wykonaną przez uczestnika, zdjęcie wykonanej lalki, skan wypełnionej i podpisanej Karty Uczestnictwa wraz z zawartymi w niej zgodami oraz Klauzulę Informacyjną RODO za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres mailowy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W tytule maila należy wpisać: Domowe Cudaki 2023, w treści nazwę pracy oraz autora.

Więcej szczegółów w regulaminie>>

karta zgłoszenia>>

RODO>>

Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Ze śmieci szycie to zielone". Zapraszamy uczniów klas 4-6 do wzięcia udziału w kategorii:

GRUPA II
Pluszowa maskotka
„Eko stworek”
– wykonanie maskotki przedstawiającej wyimaginowanego ekologicznego stworka
– maskotka powinna zostać stworzona ze starych materiałów/tkanin
– można również użyć innych elementów/odpadków np. guzików, drucików itp.
– praca plastyczna nie może przekraczać wymiarów: 30 cm X 30 cm X 30 cm

Termin: do 3.04.2023.

Szczegóły i załączniki w regulaminie>>

Organizatorem Konkursu „Uwierz w jednorożce” jest Centrum Kultury Podgórza w Krakowie. Nauczyciele techniki zapraszają chętnych uczniów do wzięcia udziału w tym konkursie w kategorii prac przestrzennych. Należy przynieść je do dnia 4.04.2023 r. wraz z odpowiednimi załącznikami znajdującymi się w regulaminie.

regulamin i załączniki>>

Regulamin Wojewódzkiego Konkursu na grę planszową -„EkoGra”

,,Matematyka nie jest trudna ani nudna. Zwłaszcza jeśli zaprzyjaźnimy się z nią od dziecka” /Arystoteles/

Konkurs organizowany jest przez: Zespół Ogrodów Jordanowskich odział OJ2 w Poznaniu, skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 16 lat z całej Polski. W konkursie oceniana będzie przestrzenna praca plastyczna o kształcie jajka (wielkość jajka: od kurzego do strusiego ) ozdobiona dowolną techniką - PISANKA. 

Prace wraz z obowiązkowymi załącznikami należy przynieść do nauczycieli techniki do 24.03.2023 r.

regulamin>>

deklaracja uczestnictwa>>

Uczniowie klas 6-8

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE!

 

Niepubliczne Technikum Leśne w Lublinie

organizuje

 

II WOJEWÓDZKI KONKURS LEŚNY

Czas na las”

Organizator:   Młodzieżowy Dom Kultur im. Ireny Kwinto w Lidzbarku Warmińskim

 Tegorocznym tematem przewodnim w XXVII edycji konkursu, do którego będziecie tworzyć swoje prace jest
„Bajkowy świat owadów i ptaków”.  Przedstawcie nam bajecznie kolorowy świat owadów lub ptaków z dowolnych miejsc na świecie ich bajkowe personifikacje, naturalne środowiska gatunków rodzimych i egzotycznych.

Prace w formie elektronicznej należy przekazać nauczycielom informatyki do 20.03.2023r. Można je wykonać w dowolnym programie graficznym, ale plik powinien być zapisany w ogólnie znanym formacie graficznym .jpg, .png itp.

Regulamin>>

Zgoda na udział w konkursie>>

Zapraszamy uczniów klas 1-7 do wzięcia udziału w Hasło IX edycji konkursu: „Jesteś na drodze. Włącz myślenie!”. Jesteś pieszym lub rowerzystą? Czego oczekujesz od innych uczestników ruchu? Weź udział w konkursie i zmień zachowanie innych uczestników ruchu drogowego na lepsze!

Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza do kolejnej edycji konkursu "Magia teatru-lalka teatralna". W tym roku można przygotować kukiełkę, pacynkę, marionetkę lub jawajkę przedstawiającą postać z dawnych dobranocek: Miś Uszatek, Wędrówki Pyzy, Porwanie Baltazara Gąbki itp. Porozmawiajcie z rodzicami i dziadkami na ten temat, obejrzyjcie bajki i do dzieła. Na wasze prace nauczyciele techniki czekają do 10.03.2023. Szczegóły są w regulaminie. Należy też dostarczyć wypełniony przez rodziców załącznik ze zgoda na udział w konkursie.

Regulamin>>

Załącznik>>