Zapraszamy uczniów klas 1-8 do wzięcia udziału w konkursie  grafiki komputerowej "W odcieniach bieli". Pliki zapisane w formacie zgodnym z regulaminem należy przekazać nauczycielom informatyki do 24.03.2023 r.

Szczegóły i załączniki do wypełnienia>>

KWIATY - KRAJOBRAZY - MARTWE NATURY

Biel to najjaśniejsza z barw. Może być biel niebieska zimna, ale też ciepła i lekko żółtawa. Biel można przedstawić bardzo jasnymi odcieniami innych kolorów i uzyskamy np. alabastrowy, mleczny, kremowy, perłowy, porcelanowy, kolor kości słoniowej. Malujcie eksperymentując z farbami, kredkami w komputerze. Mieszajcie kolory i obserwujcie zwierzęta o białym ubarwieniu: polarne lisy i niedźwiedzie, zające amerykańskie, białuchy, mewy modrodziobe, pardwy, kozły śnieżne, białe papugi, kwiaty: konwalie, przebiśniegi, agapanty, ubiorki, zawilce i białe odmiany innych kwiatów. Malujcie zimowe krajobrazy i martwe natury zakomponowane z przedmiotów w różnych odcieniach bieli. Życzymy radości tworzenia!

ORGANIZATOR: Młodzieżowy Dom Kultury im. Mikołaja Kopernika 50-007 Wrocław, ul. Kołłątaja 20, www.mdk.wroclaw.pl

CELE KONKURSU: - umożliwienie uczestnikom wyrażenie odczuć i refleksji związanych z tematem konkursu - popularyzacja zwierząt o białym ubarwieniu, białych kwiatów, krajobrazów i martwych natur - poddanie analizie barwy białej, dostrzeżenie różnych odcieni bieli

UCZESTNICY KONKURSU: Dzieci i młodzież od 6 do 18 lat

WARUNKI UDZIAŁU: • Prace należy wykonać w dowolnym programie graficznym i zapisać w formacie png w rozdzielczości 200 dpi • Format: A-4 • W temacie wiadomości prosimy wpisać imię i nazwisko uczestnika oraz jego wiek • W treści maila prosimy opisać pracę: jej tytuł, imię i nazwisko oraz wiek autora, imię i nazwisko opiekuna, adres placówki • W konkursie mogą uczestniczyć osoby indywidualne oraz placówki oświatowe • Placówki oświatowe mogą przesłać maksymalnie 10 najlepszych prac.