Laureaci etapu powiatowego WLC:

I miejsce Mistrz Powiatu -

II miejsce I Wicemistrz Powiatu Kaja Kieliszek-Lungangu kl. 5b - 124 pkt/170 pkt

II miejsce I Wicemistrz Powiatu Jan Kowal kl. 3c - 140 pkt/170 pkt

II miejsce I Wicemistrz Powiatu  Amelia Mazurek kl. 2c - 133 pkt/170 pkt

III miejsce II Wicemistrz Powiatu  Jan Barciński kl. 2d - 108 pkt/170 pkt

Dyplomy Aktywnego Czytelnika, Dyplomy Znakomitego Czytelnika i Dyplomy I i II Wicemistrza Powiatu odbieramy z biblioteki szkolnej we wrześniu b.r.

Biblioteka szkolna wypożycza i przyjmuje zwroty podręczników szkolnych do klas 1-8 oraz pozostałych książek.

Zasady korzystania z biblioteki szkolnej w okresie pandemii:

1. Harmonogram pracy biblioteki będzie dostosowany do potrzeb i możliwości szkoły, będzie udostępniony w dzienniku elektronicznym. Od 1.06. poniedziałek-czwartek od 8:00 - 14:00; piątek od 10:00 - 13:00.

2.Uczniowie uczestniczący w zajęciach na terenie szkoły mogą korzystać z biblioteki. Pozostali uczniowie muszą zgłaszać potrzebę korzystania z biblioteki do nauczycieli bibliotekarzy wysyłając wiadomości w dzienniku z dziennym wyprzedzeniem.

W konkursie Wielkiej Ligi Czytelników wzięło udział 24 uczniów naszej szkoły. Oto Laureaci etapu szkolnego:

klasy 1-4

1. Jan Barciński kl. 2d

2.Jan Kowal kl. 3c

3.Amelia Mazurek kl. 2c

4.Wojciech Serewa kl.2d

5.Hubert Jusiak kl. 3d

6.Martyna Szmerło kl. 4a

klasy 5-8

1. Kaja Kieliszek kl.5b

2. Alicja Grula kl. 5b

Uczniowie otrzymają Dyplomy Znakomitego Czytelnika.

Trzech pierwszych uczniów z klas 1-4 i 5-8 przechodzi do etapu powiatowego, który odbędzie się online 28 maja - Klasy młodsze: godz. 12.00 do godz. 12.45, klasy starsze: godz. 13.30 do godz. 14.15. Analogicznie będzie z testem próbnym 21 maja. Do poniedziałku 18 maja przekażę instrukcję do testu próbnego.

Książki konkursowe etapu powiatowego:

klasy 1-4 Dominik Wieczorkiewicz ,,Hulajnogą przez Smoczą Wyspę",

klasy 5-8 Antonina Kasprzak ,,Wiłka smocza dziewczynka"

Dyplomy Aktywnego Czytelnika otrzymają:

1.Artur Kocuper kl. 3d

2.Zuzanna Żołna kl. 1c

3.Wiktoria Lisowska kl. 4b

4. Lena Lewandowska kl. 1a

5.Mateusz Szuberski kl. 1d

Laureatom gratuluję i zapraszam na kolejne edycje WLC.

koordynator szkolny Renata Zawadzka, nauczyciel bibliotekarz

Lista lektur obowiązkowych i uzupełniających w szkole podstawowej.

KLASY I-III:

Propozycja lektur do wspólnego i indywidualnego czytania:

Z okazji  Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich odbyło się spotkanie online pomiędzy Partnerami  Projektu eTwinning ,,A book is our friend". Każdy uczestnik przeczytał fragment wspólnej bajki wymyślonej przez uczniów ze swojej szkoły. To było ekscytujące doświadczenie.